3000 kişilik, Isıtılabilen Dev Çadır İzmir’de- Komedya Profesyonel Sirk gösterisi

Bu yazı tarafından 8 Şubat 2014 yazıldı.
unnamed (5)

 

Komedya Profesyonel Sirk gösterisi bu kez İzmir/Gaziemir Kipa AVM otoparkında kurulan 3000 kişilik ısıtmalı Dev Sirk çadırında ilk gösterisini 31 Ocak, 1 ve2 Şubat ‘ta yapmış, bu hafta ise 7-8-9 Şubat tarihlerinde gerçekleştirecektirecektir. Cuma günleri  19:00 da, Cumartesi ve Pazar günleri 13:00 – 16:00 ve 19.00 saatlerinde izleyebileceğiniz gösterinin biletleri bir gün öncesinden gösteri saatine kadar sirk alanı girişinde bulunan bilet gişesinde, sabah 09.00’dan akşam 22.00 ye kadar satılacak.

 

“8 Tır, 3 Kamyon Taşıyabiliyor!”

Projenin Sanat Yönetmeni Ulaş Cankurt, çocukluk hayalim dediği sirki hakkında şunları söyledi: “Sihirbazlık oyunlarına olan ilgim ve denge oyunlarındaki yeteneğimi keşfettiğim yıllarda sirklerde çalışabilmek çocukluk hayalimdi ve bu hayali gerçekleştirebilmek adına sirklerde prova dönemim oldu. Sirklerde çalıştığım bu dönemlerde sirklerde görev alan hayvanların eğitilmesi, transferi, iklim koşulları ve barındırılması sırasındaki elverişsiz koşulları görüp bunlara duyarsız kalamayacağımı anladım. Sirk sahibi olmalıydım. Bu sirkte hayvansız gösteriler yaparak bu gösteriyi benimsetmeli ve sevdirmeliydim. Başarılı olabilmek için fikrimi benimseyenlerle çalıştım. İlk başlarda kiralık araçlar ve teknik ekipmanlarla başladık. Bu gün için, her seans 3000 kişiyi ağırlayabilecek iklimlendirilmiş ortamı olan 2500 metrekare alan içerisine kurulabilen, ancak sekiz tır, üç kamyon ile taşınabilen çadıra sahibiz. Gösterimizin içeriğinde ise azim, beceri ve yetenekle gerçekleştirdiğimiz performans gösterimizde ses ışık görselleri, kostüm ve dekorlarla zenginleştirdik. Hayat mücadelesi ile komediyi birleştirdik “Komedya” adını verdiğimiz akrobatlar, sihirbazlar,palyaçolar, ip cambazları, jonglorler,trapez ve tehlikeli hava gösterileri, sürpriz kostümlü karakterler ile 45 kişinin yer aldığı bir buçuk saat süren keyifli bir gösteri ortaya çıktı. Sizleri Türkiye turnesinde olan “Komedya” ya,  Avrupa’nın en büyük Sirk Çadırına bekliyoruz.”

 

Komedya Sirk gösterisi ile ilgili detaylı bilgi için GSM : 0 545 915 45 45

bir cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + sixteen =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>